| vasilestratan10 a întrebat:

In cazul in care voi practica calisthenics, va fi posibil sa mi se opreasca cresterea in inaltime? Mentionez ca am 15 ani si 1, 62m.
La cel mai complet raspuns dau funda!big grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Nu,nu iti va opri cresterea in inaltime, ba dimpotriva s-ar putea sa te mai si inalte cativa cm.Pana la urma este vorba de exercitii cu propria greutate.O sa cresti putin in masa pentru inceput iar apoi iti vei dezvolta forta si rezistenta.Desigur ca mai tarziu daca te tii de treaba o sa incluzi si niste contra-greutati macar la tractiuni.Dar asta este alta poveste.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu, dar mai degraba ai face un sport care te-ar ajuta cu cresterea in inaltime cum e inotul. Te ajuta si la dezvoltare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nici mãcar greutãtile nu iti opresc cresterea, deci poti adãuga chiar si greutati dupã un timp.