| JusTPauL a întrebat:

In primele 6 saptamani de sala am crescut in masa musculara neasteptat de repede, iar in urmatoarele 6, n-am mai crescut deloc.
Ma antrenez cam la fel, alimentatia e si ea la locul ei.
Problema sa fie oboseala?
Eu ma trezesc pe la ora 6:20 sa pot lua micul dejun si sa ajung la servici. Seara ma pun la somn destul de tarziu, intre 23:30 si 00:30. Chiar si asa uneori nu pot sa adorm repede, dar cand ajung acasa de la munca pe la ora 18 daca ma pun in pat adorm instant.
Acum aproximativ o luna de zile nu ma trezeam asa devreme, ma trezeam destul de usor dimineata.
Deci nu dorm destule ore sau care sa fie problema de nu mai iau in greutate?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Masa musculara creste cand dormim, sa stii asta

| adyD18 a răspuns:

Sper ca ties de ajutor mie mi-a fost https://m.youtube.com/watch?v=8n6XNalsdJw

| Arrows a răspuns:

Schimba antrenamentul! Un program de antrenament trebuie sa fie schimbat la aproximativ 6 saptamani, si cand ma refer la antrenament ma refer cam la tot cum ar fi exercitiile, unghiurile, priza etc.