| Aannoonniimmuull a întrebat:

In zilele de pauza trebuie sa mananc tot la fel de mult ca in zilele de antrenament la sala?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Chiar intrebam zilele trecute prin raspunsurile date la intrebari cretine cand se gaseste un prost sa intrebe daca in weekend cand nu face antrenament trebuie sa manance...si uite ca ai aparut. nu, in zilele de pauza nu mananci deloc (sunt sarcastic).

| Aannoonniimmuull explică (pentru JohnnyBi):

Eu am intrebat frumos, daca stii si vrei sa raspunzi fa-o, daca nu, nu, nu te obliga nimeni sa o faci. Vroiam sa stiu doar daca in zilele de pauza mananc tot atata cantitate de mancare cum mananc in zilele de antrenament. Adica e vreo diferenta sau mananc la fel?

| 3rN3SyTo a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

Frate fa asa cum am zis si ei avea corp fainwinking poti sa ma intrebi orice in legatura cu sportul asta pe privat ca te ajut cu placere si eu fac asta, adica "antrenament" big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru Aannoonniimmuull):

Cand faci sport muschii sunt stimulati sa creasca si cum ai auzit din 15 directii diferite ca muschii cresc cand dormi si in zilele de pauza. deci care sunt cele mai importante mese pentru tine? TOATE, dar in mod special micul dejun (masa dupa 6-8 ore in care nu ai mancat nimic, corpul are nevoie puternica de a intra in stare anabolica), cina (ultima masa a zilei, te pregateste de 6-8 ore de lipsa de nutrienti, deci ai nevoie de o proteina cu absorbtie lenta sa se desfaca in aminoacizi de-a lungul mai multor ore) si...restul meselor deoarece corpul are nevoie de o sursa de proteina macar din 3 in 3 ore pentru a-si mentine starea anabolica si a evita regresul muscular.

ideea e. mananci prost in weekend, intri in catabolism (sau regres muscular) care este contraproductiv scopurilor tale. corpul tau are aceleasi functii in fiecare zi. crezi ca muschii simt ca e sambata si stau la soare si se bronzeaza?

| 3rN3SyTo a răspuns:

Depinde de SOI daca te ingrasi repede atunci nu te alimenta des si mult ca daca ai pauza de o luna pui pe tine repede grasime si acoperi ce ai cladit apoi dupa ce pauza e gata trebuie sa arzi tot ce ai pus pe tine in timpul pauzei, daca nu te ingrasi repede atunci alimenteaza-te bine sa te mentii