| ShakeRattleRoll a întrebat:

Inca ceva, pot lua carnitina mai mult ca supliment pentru energie inainte de efort, si nu neaparat sa slabesc (am vreo 48-50 kg, si nu as vrea sa mai slabesc, am vazut ca e buna si pentru slabit)?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot vrei energie de ce nu consumi o cafea naturala?

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai sanatoasa carnitina de 10 ori decat cafeaua. crede-ma pe cuvant

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Nu sunt de acord.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu ai deloc studii in acest domeniu... la fel cum ai recomandat "abdomene" pentru patratele.

| ellenandreea a răspuns:

Carnitina ajuta la transportul mai rapid al grasimilor in celule ceea ce duce la scadere in greutate(deoarece nu se mai depoziteaza) si rezistenta mai mare la efort.