| NonZarek a întrebat:

Intrebare pentru cei care stiu, daca ai facut cu gantere de 3 kg, pentru a face in continuare progres, la cate kg trebuie sa cresti?
Eu m-am gandit la 7 kg. Multumesc

Răspuns Câştigător
| laurentiutirei a răspuns:

Salut.
Pune pe gantera greutatea cu care poti face maxim 12 repetari fara sa te traga intr-o parte gantera sau sa te inclini sau sa duci cotul prea in fata si cel mai important fara sa te forţezi sti tu in ce sens una e ca muschiul sa lucreze si una e sa te fortezi tu inţelegi happy

18 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

La cate crezi tu ca e ok. Nu e o anumita greutate laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Asa cum ti-a zis si Laurentiu, trebuie sa faci cu o greutate care sa iti permita sa faci intre 10 si 12 repetari (maxim) executate corect.Tu poate la momentul actual poti face 12 repetari si cu o gantera de 10kg deci ar fi gresit sa iti spun cu ce greutate ar trebui sa continui. Testeaza, incearca, experimenteaza, invata de la altii mai vechi in sport ca-i gasesti pe Youtube.

Răspuns utilizator avertizat
| Strepix a răspuns:

Am prieteni care după un set de 3kg mai au putin si trag sicriul pe ei.

Trebuie să crești greutatea progresiv, cu cât poti.
Primul set cu 3kg, al doilea cu 5, următorul cu 7 etc.
Nu faci într-o zi cu aceeași greutate.

| Shatzievtm a răspuns:

Cumpara un ps4 si joaca fortnite. Poti cara pana la 200TONe de coechipieri acolose
-