| Nitoi_Sorin_2002 a întrebat:

Karate sau judo
Karate stil Shotokan-Fudokan
Si judo...
Deci am am auzit multe pareri unele ca, karatele sunt praf altele ca judo nu este bun in lupta de strada vreau ceva adevarat. Adica explicati-mi care ar fi mai bun in lupta de strada sa nu mai ai acea emotie sau sa nu-ti mai fie frica de bataie

2 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Aikijutsu, sau Tae Kwon Do. Daca nu esti o persoana agresiva, Aikijutsu te ajuta sa-ti anihilezi adversarul folosindu-te de forta acestuia, prin tehnici de lupta corp la corp. Pe de alta parte, Tae Kwon Do, ca arta martiala, nu are alte restrictii decat constiinta luptatorului. Ambele sunt fenomenale.