| Adrian1555 a întrebat:

L-carnitine de la Myptotein e bun?

4 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Suplimentele alimentare pentru culturism sunt o minciuna. Sau o afacere. O afacere doar pentru ei, nu si pentru cumparator. Pune mana si mananca ce trebuie, eventual documenteaza-te foarte mult despre alimentatie, si vei avea rezultatele pe care le vrei.

| Adrian1555 explică (pentru Cedry2k8):

M am documentat
Am citit sute de rewie-uri
Si toti ziceau ca sunt bune si isi fac treaba
Daca nu stii suplimentele sunt substante si proteine pe care nu le putem lua in-de ajuns din mancare
Deci raspusul tau il gasesc total neutru avand in vedere ca unele isi fac treaba
Si da altele nu
Dar majoritatea da
Totusi depinde de la persoana la persoana

| CulturismsiFitness a răspuns:

Intrebarea e aici urmatoarea...

La ce vrei sa folosesti L-Carnitine?

| DanielHX a răspuns:

Decat sa citesti pareri de la toti idiotii fara experienta si nici macar nu au folosit acel produs, mai bine asculta aici. Carnitina poate avea efecte mai mult sau mai putin accentuate in functie de persoana. Carnitina poate ajuta la scaderea presiunii sangelui si metabolizarea grasimilor pentru energie. Si deoarece creste nivelul de oxid nitric, contribuie la prevenirea descompunerii tesuturilor musculare. In concluzie: daca vrei sa scazi in masa de grasime si eventual performanta mai mare in timpul antrenamentelor, cumpara. Dar daca carnitina este primul supliment pe care vrei sa-l iei iti pot recomanda altceva in functie de scopul tau, carnitina nu va face cele mai impresionante schimbari.