| Andrəi a întrebat:

La 11 am meci deci răspundeți mai repede, dau funda.
E bine daca am mancat acum 15 min un bol de paste? Si vreau sa imi iau o banana.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Tu stii cel mai bine cum se comporta organismul tau. Eu, spre exemplu, inaintea unui meci de tenis, pot manca cam orice si nu am nicio problema. Ba, chiar, daca ma simt, din anumite cauze, lipsit de energie, consum si o cola la jumate sau un snickers intr-una din pauze. Nu mai zic de banane, care sunt la ordinea zilei. In schimb, am alti prieteni care daca mananca un corn cu cateva zeci de minute inainte de meci sau o masa mai copioasa cu o ora-doua inainte, nu mai sunt buni de nimic. Depinde de fiecare. Recomandat ar fi, se pare, sa mananci ceva usor inainte de o activitate fizica intensa.

| FaraNumePls a răspuns:

De ce sa fie rau?

| biancaXgs a răspuns (pentru FaraNumePls):

Pentru ca de obicei nu e recomandat sa faci efort cu burta plinalaughing)))

| Raducons a răspuns:

Da,nu este nicio problema, cred ca o sa iti prinda bine.