| LanguageMaster a întrebat:

La ce se folosește acea centură pe care o poartă culturiștii la abdomen?

Răspuns Câştigător
| DanielEmanuel96 a răspuns:

Bună seara! Acea centură nu este pentru abdomen, ci este pentru spate. Este pentru a păstra spatele drept, deoarece când ridică greutăți foarte mari, oasele măduvei sunt sensibile și ar putea cu ușurință să se rupă. Este pentru siguranță și sunt folositoare. Sper că ai primit răspunsul căutat. O seară bună!

| LanguageMaster explică (pentru DanielEmanuel96):

Se folosește și pentru aparate sau doar pentru haltere?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MihaiSpeedster a răspuns:

În principal la impresia artistică. Multi poartă centură și fac piept împins cu 50 kg?

| SelenaTpu a răspuns:

Pentru a tine spatele drept si a il proteja deoarece ridica greutati foarte mari si astfel poate afecta spatele

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Centura este ca sa nu le cada CUCU!? cand ridica greutati mari, la fel au si halterofilii.