| EuIntreb a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa încep un sport de lupta, gen Muay thai, box, kickbox etc?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Cam de la 14 ani.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Pai timpul inapoi nu poti sa-l dai sa incepi de mic. Daca esti tanar sub 30 poti. Dar nu ai precizat cati ani ai si daca vrei sa faci pentru performanta aceste sporturi sau doar pentru tine

| NAT0 a răspuns:

Orice vârstă, poți începe de la 12 ani.

| Yukidaruma a răspuns:

De la orice vârstă poți începe. Copii care practică de mici un sport/artă marțială prind mult mai repede și au mai mult curaj să încerce să facă lucruri noi. Chiar și așa, cei care nu au fost dați de mici la activitățile menționate de tine, nu înseamnă că nu se pot apuca oricând. Succes!

| kavasaki99 a răspuns:

La orice vârstă, dar parerea mea cat de repede de la 7 ani in sus

| gaby24 a răspuns:

14-16 ani. pentru intarire si pentru inaltare nu forta, forta dupa ce treci pragu de 19 ani.

| SomethingFunni a răspuns:

Odată ce riscul de pagube fiziologice permanente dispare la vârsta de 7-8 ani.
Nu există o vârstă adecvată pentru a începe atât timp cât nu există probleme de sănate dar dacă dorești să-l practici competitiv atunci cât mai devreme posibil

| EuIntreb explică:

Am 13 ani.