| Maria1211 a întrebat:

La ce varsta are sportul mai mult efect?
Adica cand este mai bine sa te apuci de exercitii si vor aparea rezultate?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci sport si la 80 de ani daca mai poti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata lumea ar trebui sa faca sport regulat. E indicat la orice varsta, cat timp nu ai probleme de sanatate care sa te impiedice sa depui efort etc. Rezultatele se vad in timp, depinde si ce fel de sport faci si ce rezultate vrei sa obtii

| KenNine a răspuns:

Daca vrei sa faci sport de performanta atunci e indicat cat mai devreme sa te apuci. Oricand te apuci de sport vor aparea rezultate dar nu 2 ore la un an, atunci nu vei vedea nimic.

| GrigoreVarlam a răspuns:

Cu cat mai repede, cu atat mai bine.

| Al999 a răspuns:

Sportul are efect la orice varsta, insa cel mai mult efect are in timpul adolescentei pentru ca corpul reactioneaza altfel.

| Kenzo1234 a răspuns:

(Parerea mea)__ Sportul totdeauna are efect, nu conteaza varsa important e sa-l practici!

| незнакомкa123 a răspuns:

Sportul, are efec la orice varsta, dar depinde mult de exercitii, de modul cum le faci si de cum depui efort ca sa apara rezultatele date... Daca vrei ca sa ai rezultete bune drebuie sa depui multa forta si sa le faci regulat ca dintr-o zi, dou sau chiar o luna nu o sa ai chiar rezultele cum ti le doreste este nevoie de timp.