| Hellboy96 a întrebat:

La fotbal trebuie sa intre toata mingea in poarta ca sa fie gol sau daca intra un pic din minge e gol?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Din câte citesc pe internet, mingea trebuie să treacă complet linia porții: http://www.adivisa.com/regulamentul-jocului-de-fotbal/

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Trebuie sa treaca de linie cu toata circumferinta ei, nu conteaza ca trece cu 1 cm sau daca plasa e rupta.

| cfrtobias a răspuns:

Toata mingea sau mai mult de jumate

| Drimmero a răspuns (pentru cfrtobias):

Mai mult de jumate? va uitati degeaba la fotbal...mai dati si informatii eronate. Eu iti zic meciuri unde mingea a trecut mai mult de jumatate de linia portii si nu s-a trecut gol, trebuie sa treaca cu toata circumferinta ei!

| REMiXDJ a răspuns:

E cum vrea arbitul de centru. Orice gol este validat sau nu de arbitul de centru. Daca el considera ca mingea nu a trecut corespunzator linia portii sa zicem in cazul portarului care scoate mingea cu piciorul sau a altul jucator atunci nu e gol, si invers.