| costinvlad a întrebat:

La loterie la lucky six cum pot castiga? Si pe ce pariuri pot pune? Si cum se calculeaza castigul la 6/6 nr castigatoare? Ms mult de tot.

19 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Breh, loteria e HOTIE pe fata. Aia nationala. Un scurt eveniment de curand, sa ti-l amintesc. De Craciun/Revelion a fost vorba ca va fi o tragere dubla si varianta a fost la pret mai mare ca in mod normal. Au luat banii, a fost tragere simpla. Jumatate din fondul de cistiguri, disparut in ceata. Loteria nationala e inca una dintre miinile alea pe care pesedeii si baietii smecheri ti le baga in buzunar. Cum poti cistiga? Iti zic eu - nu joci! P.S. Am jucat la 6/49 cu niste ani in urma, am prins chiar si 5/6 o data, dar acum sunt efectiv bani aruncati pe geam daca joci la ei.

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu joc la win for life.
La păcănele joc. Cu 90 RON băgați la boog ok ra deluxe am scos 250 RON miza 1 RON pe spin.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Asa, si cit ai pierdut? Cit timp ai pierdut in sesiunea respectiva? Ai incercat sa faci un calcul pe termen lung? Faptul ca ai cistigat la un moment dat ~3 ori suma spune fix zero. Si eu am facut la pariuri din 50 EUR peste 200 in cateva ore. Asta nu inseamna ca merge sa faci bani sau sa ramii pe plus pe treburi de-astea pe termen lung.

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu prea mult. Ca nu am jucat. Eu joc numai când pierde cineva ca să câștig eu ce a pierdut ala.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Prostii. Deci pierzi o gramada de timp ca sa vezi cand pierde cineva. Si nu e ca si cum ar fi regula si nu pot sa piarda 100 consecutiv.

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca tu bagi 50 lei si iti da 100-200 ron continui sa joci? EU dau cash out. laughing)))))))))

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Nu am mai jucat la de-astea de vreo 20 de ani. Cind simti ca "esti in noroc" nu dai cash out, crede-ma. Daca ai asa autocontrol, mai bine te apuci de bursa...

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu am dat Cash ouț. Nu au dreptul prostii aia sa ma oblige sa continui. Per zi are un RTP de în jur 80%.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Esti printre aia 1% care dau cash out, lol. Daca ar fi mai multi de genul asta nu ai mai auzi de atititia idioti care ajung sa isi vinda case/apartamente ca sa bage la pacanele...

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Și? Pai eu joc miza 1 leu și bag de ex 100 lei si dau Cash out.
De ex pe un leu boom of ra deluxe. La 3 cărți prinzi speciala și plata bună direct Cash out. Pe 1 leu miza vreo peste 200 RON plata e f bun. La 10 lei miza poate sa dea și peste 1500 RON.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Mdah... pierdere de timp, sincer.

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce ar fi pierdere de timp? Pierdere de timp este sa stai pe șantier happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Daca stai pe santier si nu cistigi nimic, da. Daca muncesti, cistigi ceva bani si experienta. Iti treci in CV ispravile de la pacanele?

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Pt ce mi trebuie mie CV când nu vr sa ma angajez la patroni?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Cindva, in viitor. Ce au patronii? Pina sa ajunga patroni, majoritatea au fost si ei angajati. Cu mentalitatea asta a ta nu te vad prea bine. Dar nah, sunt cam chior, recunosc.winking

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Ce au patronii? Prostie. Da salarii mici. Asa mai bine fac banii mai ușor și gata. Sau muncesc eu fără a fi angajat gen fac Windows Android etc vând betele de pe Metin2 Alaska adică de pe jocuri etc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

De ce trebuie sa generalizezi? Eu cunosc o gramada de patroni foarte ok. De cele mai multe ori si patronii devin neam prosti dupa ce dau de valuri intregi de angajati neseriosi.

| costinvlad explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu vr minim 5000 de lei pe șantier și minim 3500 pe cele ușoare. În mana banii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costinvlad):

Sigur ca da. Toti vrem. Dar ai fi dispus sa platesti cel putin dublu pentru tot ce cumperi ca si serviciu si nu numai? Costurile firmelor mici sunt preponderent salariale. De 5000 pe santier, patronul trebuie sa scoata cam 9000. Ce faci de 9000 RON pe luna pe santier? Nu de alta, dar peste 2000 EUR pe luna la carat caramizi nu prea vezi nici in Italia/Spania/Franta/Germania... oricum, esti amuzant. P.S. Salariul minim in Franta e 1200 EUR.