| Demeister a întrebat:

La noi în țară, cei mai buni specialişti în lupte corp la corp sunt neapărat mascații de la forțele speciale?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Demeister explică (pentru darrio2007):

Atunci cine sunt specialiştii adevărați?

| darrio2007 a răspuns (pentru Demeister):

Cei care practica sporturi de contact de ani de zile.Nu prin natura meseriei.

| KodrutZ a răspuns:

Nu neaparat. Depinde ce intelegi prin specialisti. Mascatii de regula trebuie' sa imobilizeze cei cu care sint pusi fata in fata. Parasutistii sau anti-tero de regula trebuie' sa ii elimine. In concluzie, depinde ce intelegi prin cei mai buni specialisti. Posibil sa fie niste unii pe la SIE sau alt serviciu care rup tot. Inainte de 89 erau in fortele de securitate o gasca care se antrenase cu Bruce Lee. Acum sint sigur ca se mai trimit unii-altii sa invete Krav Maga direct la israelieni.

| alexandrualind a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca nu.
MMA, K1, box, etc.

| nestiy a răspuns:

Sunt altii mai buni decat mascatii.