| LanguageMaster a întrebat:

La sală dacă lucrezi o grupă de mușchi, cât timp trebuie să faci pauză cu acea grupă până o poți lucra din nou?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Depinde de fiecare cum se reface. De preferat se lucrează o grupă o dată pe săptămână, dar eu am ajuns la nivelul la care pot lucra chiar de 2 ori la interval de 4-5 zile anumite grupe.

| dinaprilie a răspuns:

24 de ore

| Cosmin86 a răspuns (pentru dinaprilie):

Serios? 24 de ore? Poate doar daca faci un antrenament de copil mic si firav... da, atunci se reface in 24 de ore. Altfel... 3-4 zile, poate chiar 5.

Răspuns utilizator avertizat
| PatruCalin a răspuns:

Depinde de fiecare persoana și cum se recuperează
In cel mai bun caz poți să lucrezi aceeași grupă de mușchi de 2 ori pe săptămână
Dar asta daca nu ai febră musculară și te-ai recuperat
Daca vrei sa lucrezi o grupă de mușchi mai des îți recomand să lucrezi acea grupă lunea ca sa aibă suficient timp sa se refacă până spre finalul săptămânii