| Razvysal a întrebat:

M-am apucat de azi de sala.
Vreau sa ma tin de ea
Mentionez ca am 60 de kg si 1.75, 17 ani.
Am urmatoru program, de 4 zile pe saptamana.
Nu lucrez picioare!

Luni - piept - biceps
Marti -spate - triceps
Miercuri - pauza
iar eu aici repet iar.
Joi - piept - triceps
vineri - spate biceps
Va rog sa va dati cu parerea, numai cei din domeniu.
Funda.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E praf programul.

luni biceps si marti spate? O sa ai si biceps mic si spate mic ( la fel, luni piept si marti triceps, o AIUREALA ).

bicepsul participa la antrenamentul spatelui => daca faci spate in ziua urmatoare, afectezi CRESTEREA bicepuslui si nici spatele nu-l poti lucra ca lumea.

Si grupele de 2 ori pe saptamana? Tu vrei sa ramai un COPIL FIRAV?

| Razvysal explică (pentru Cosmin86):

Imi poti recomanda unul, de 4 zile pe saptamana, dar fara picioare? happy
Luni marti joi si vineri

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvysal):

Nu prea inteleg de ce fara picioare, antrenamentul picioarelor mareste productia de TESTOSTERON foarte mult, fara testosteron nu prea o sa pui muschi nici la maini... ar trebui sa faci picioare doar pentru hormoni.

cum vrei tu ar fi :

luni - piept
marti - spate
joi - umeri si trapez
vineri - biceps+triceps+antebrat

| Razvysal explică (pentru Cosmin86):

Hmm, zi-mi unul si cu picioare, poate ma razgandesc happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvysal):

Luni - piept + umeri
marti - spate + trapez
joi - picioare
vineri - brate si antebrate

| Razvysal explică (pentru Cosmin86):

Mersi frumos happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvysal):

No problem

Si nu uita : muschii se fac in bucatarie. In sportul asta alimentatia e pe locul 1, antrenamentul e doar un stimul, muschii cresc in perioada de odihna, de la mancare.

| Razvysal explică (pentru Cosmin86):

Auzi, dar daca eu am inceput de luni antrenamentu' pe care ti l-am spus.
Ce fac joi si vineri? Continui antrenamentu asta de acum sau ce fac? happy

| SiLaS a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci zici ca e mai bine piept+triceps si dupa spate+biceps? Sa inteleg ca cei cara baga piept+biceps si spate+triceps nu au sansa sa creasca...

| Cosmin86 a răspuns (pentru SiLaS):

Ambele variante sunt bune, e doar o chestie de preferinta personala.

DAR cand faci piept-biceps atunci lasi cel putin 1-2 zile de pauza pana bagi spate-triceps

| Razvysal explică (pentru Cosmin86):

Cosmin, ce fac joi si vinerea asta? Repet iar luni si marti ramanand ca de satmana viitoare sa ma apuc de programu tau sau? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Razvysal):

Nu mai repeti nimic, lucrezi 1 grupa o data pe saptamana, dar o lucrezi intens cat sa ai 3 zile febra dupa.

14 răspunsuri:
| petrescuionut a răspuns:

Faci bine si eu fac sala de 2 ani dar nu stiu de ce iti lucrezi decat 2 parti din muschi sa-ti zic incearca sa faci spate biceps, piept triceps happy sa vz ca e mai bine asa nu prea o sa se vada ceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru petrescuionut):

Dupa 2 ani de sala poti sa spui ca face bine la un asemenea PROGRAM TAMPIT?

apuca-te de sah

| dyk3yy a răspuns:

Este cel mai prost antrenament posibil.De ce nu lucrezi picioare? De ce nu lucrezi abdomen? De ce nu lucrezi umerii? De ce nu lucrezi trapezul? De ce nu lucrezi antebratele?