| DexOnline a întrebat:

M-am apucat de sala acum 2 saptamani si am mers de atunci zilnic. De azi, s-au inchis salile din cauza coronavirusului si vor sta inchise cel putin 2 saptamani. Ce se intampla daca stagnez perioada aceasta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa stagnezi, iesi la alergat in parc sau in jurul casei, macar 5km zilnic.

| Apokales a răspuns:

Pai nu ai facut mai nimic. Ce sa stagnezi ca nu inteleg?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să iei niște bidoane de 5/10 litri să le umpli cu apă și să faci îți continui antrenamentul în acest timp în care nu te mai duci la sală.
Cât despre picioare dacă ai frați poți să stai întins pe spate în pat sau chiar pe jos și să faci exerciții cu fratele tău/sora ta adică se sprijină de tălpile tale și tu faci exerciții de du-te vino 20-30 de minute sau cât simți că poți să faci asta.

| JusTPauL a răspuns:

Cred ca glumesti. La doua săptămâni nu ai pus nici măcar 20g de mușchi.
Atâta timp te mai refaci, ca sigur ești obosit dacă nu ai fost obișnuit cu ofortul.
Peste 2 săptămâni revii cu forte proaspete.

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.