| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat de sala si as vrea sa cresc foarte rapid in masa musculara.
Ce proteine-creatina-pastile as putea lua ca sa cresc foarte rapid? orice ma intereseaza.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu 3-4 piepti de pui pe zi + 30 de oua pe saptamana + proteine + creatina + glutamina + aminoacizi si pui muschi in ANI DE ZILE.

Ce vrei tu e o aberatie de copii mici.

| aXy99 a răspuns:

Raspunsul este simplu. STEROIZI.

| Cosmin86 a răspuns (pentru aXy99):

Nici cu aia nu cresti foarte rapid... + ca trebuie sa muncesci SI MAI MULT fata de un om natural.

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba da. Daca nu cumperi prostii contrafacute, cresti...trebuie doar sa mananci bine si sa te antrenezi.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nimic. TOTUL necesita timp (totul insemnand de la invatarea unei programe de antrenament care sa-ti priasca pana la invatarea executarii corecte a exercitiilor, respiratiei, alimentatia "ce inseamna, cum arata", experimentezi ce exercitii iti priesc cel mai bine, cum iti merge tie mai bine cu antrenamente ale grupelor de 2 ori pe saptamana fiecare sau o data sau poate de 2 ori dar de intensitate mica sau 1 data si intensitate extrema etc etc etc). Nu e ca si cum ma duc in sala fac 2 flotari beau un shake proteic si dupa o saptamana am 100kg si 50cm in mana si vreo 95 in piept. Dupa intrebare n-ai mai mult de 10-12 ani, daca totusi ai mai mult pune mana si citeste ce inseamna sportul asta, cam cat de complex e, ce inseamna suplimente, cand ar trebui sa le folosesti, ce inseamna mancare, ce inseamna sa mananci, cu ce de "papa" antrenamentele si multe alte lucruri. Citind iti vei da seama ca ai pus o intrebare ce tine de domeniul SF.