| contnous a întrebat:

M-am incordat de cateva ori la maxim si am facut febra musculara la muschii deltoizi sau cum se numesc, din spate. Acelasi lucru am facut si cu picioarele. Intrebarea mea, pentru cine se pricepe, cu ce difera antrenamentul cu greutati fata de incordarea la maxim, daca faci aceeasi febra musculara?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Simplu, nu produci suficient stimul cat sa creasca muschii, nu produci acele micro-rupturi de fibre. Faci febra musculara si daca faci flotari si nu ai facut sport de mult, dar n-o sa pui muschi cu flotari, sa fim seriosi.

| Anonimul54287654098 a răspuns:

Dacă ridici greutăți va fi normal sa faci febră musculară, dacă te antrenezi tot mai mult de la un timp nu vei mai face febra musculara

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.