| TheWomanCat a întrebat:

M-am inscris la baschet ca sa scap in greutate. Daca merg sa joc de doua ori pe saptamana slabesc? Si daca nu, de cate ori ar trebui sa merg pe saptamana ca sa ajung sa slabesc?

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai slabesti in timp. Mergi de vreo 2 ori pe saptamana...
Dar cate kg ai?

| TheWomanCat explică (pentru DoarBogdan):

51 kg, 1.64 m si 13 anisoriwinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru TheWomanCat):

Aham... Nu e chiar asa de rau. O sa te inalti si o sa te dezvolti mai mult dupa 15 ani happy

| Idkidk a răspuns:

O să slăbeşti tu.winking

| RareşTPUro a răspuns:

Vei slabi, dar mai greu. Si trebuie sa fii atenta si la alimentatie si la ce ora iei ultima masa din zi!

| Stelian2015 a răspuns:

Fa-ti si abonament la o sala de firness, nu ajunge doar bascket. Trebuie lucrati toti muschii. Si alimentatia e cea mai importanta.

| RalucaRallu15 a răspuns:

De doua ori pe săptămână e ok... depinde cate kg ai si cat de mult si de repede vrei sa dai jos... dar nu te gandi ca scapi peste noapte, o sa dureze putin timp... iar daca te ti de baschet o sa ajungi si sa slabestiwinking succes