| eliza_capatana_38 a întrebat:

M-am inscris la un club de baschet, insa nu sunt la fel de bun ca ceilalti. Adica stiu sa joc, dar se vad diferentele intre cei vechi si mine. Cum sa recuperez si sa ajung la un nivel acceptabil? Cum reusesc sa ma integrez in grupa lor?

2 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

Doar jucand vei deveni mai bun.

| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa te pierzi de la inceput in fata altor jucatori, ca sunt mai buni ca tine. Trebuie mult antrenament, iar cu timpul vei progresa si la aruncari, dar si cu mingea. doar iti trebuie timp, fiind incepator nu ai cum sa joci la fel de bine ca cei care au deja ani de zile si chiar le place asta cu adevarat.
Vei ajunge la un nivel mai avansat dupa ce vei prinde putina vechime in sport, vei sti si tu mai multe chestii, cum sa ii fentezi cu mingea, cum sa arunci mai bine: ca nu toti arunca la fel, fiecare are stilul sau de joc, te vei integra cu siguranta daca te tii de sport si nu te lasi, mult succes!