| mitzok a întrebat:

Ma poate ajuta la cresterea in muschi/sala daca nu ma mai mast**bez? Am auzit ca testosteronul ajuta la cresterea muschilor si atunci cand ejaculezi pierzi mult.

Răspuns Câştigător
| EdwardMdk a răspuns:

Daca doresti sa cresti in masa musculara eu iti recomand sa bagi in tine ca spartul (sa mananci bine si mult) si sa faci antrenamente pentru masa musculara, si sa antrenezi 3 muschi pe zi, dar nu aceeasi in fiecare zi, de exemplu eu fac antrenament de 3 ori pe saptamana, luni, miercuri si vineri deoarece le las o zi libera sa se odihneasca, uite programul meu cu care am crescut 1, 5cm in 4 saptamani : impins la piept ex 40kg 4 serii de cate 10-12 repetari, dupa triceps cu bara indoita sau poti folosi un scaun 4 serii de cate 10-15 repetari, dupa umerii 4 serii de cate 15 repetari, dar daca vrei poti face 4 serii de cate repetari poti face tu, Miercuri faci brate adica biceps, si tot asa, nu antrena aceeasi muschi in fiecare zi si lasa-i sa se odihneasca o zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EdwardMdk):

Brate inseamna biceps pentru tine? apuca-te de sah.

| EdwardMdk a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu,doar ca am scris repede si n-am mai specificat.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu. Cantitatea de testosteron se stabilizeaza foarte repede si eficient.