| Ionela_Kaversznyuk_2003 a întrebat:

Ma puteți ajuta? Eu îmi doresc sa slăbesc 3-4 kg pe săptămână... Am 1.75 si 80 kg (14 ani)... Ma poate ajuta cineva va rog?

2 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

In legatura cu dieta te ajuta nutritionistul, eu te sfătuiesc doar sa bei multa apa pe zi im jur de 2 litri, dimineata bea o cană de apa calduta cu zeama de lămâie, încearcă sa mănânci putin si des, adica sa ai trei mese pe zi si doua gustări, dar sa mănânci putin, încearcă sa mănânci mai mult fructe si salate, renunta la suc si dulciuri si sigur o sa slabesti, nu încerca sa mănânci ce vrei tu si sa slabesti prin sport, sportul nu slabeste, sportul doar iti tonifiaza pielea

| Petru_Boia_1992 a răspuns:

Nu mai mnca searainainte de culcare, evita sa manaci pana simti ca plesnesti, manca cele 3 mese principale si intre ele niste gustari, nu manca mult dulce, uni se ingrasa de la cocacola ai grija poate si tu esti asa, si poti merge si la sala, dar eu cred ca nu te prea ajuta fa efort adica bicicleta km intregi, nu exagera ca sa nu patesti si alte lucruri si incetul cu incetul se va duce din kg, bea apa multa