| AmazingONEx a întrebat:

Mai multă masă musculară în zona picioarelor înseamnă mai multă forța, mai multă viteza, o detentă mai bună?

Argumentați răspunsul

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cam asa ceva, dar daca esti foarte inalt nu e ok deoarece nu stiu cum sa-ti zic, dar doesen't fit with your body mai ales daca faci un sport gen ciclism, atletism unde trebuie sa fi mai subtirel, dar daca esti mic de inaltime este recomandat, vezi Xerdan Shaquiri https://twitter.com/espnfc/status/1075487813699813376, Roberto Carlos http://www.whoateallthepies.tv/......carlos.jpg erau pitici, dar aveau musculatura picioarelor super dezvoltata si i-a ajutat si la viteza, forta pe teren.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Forta da
detenta mda
viteza... hmm, creste ceva, insa asta e o chestie care depinde de mai multe decat numai masa musculara

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Masa musculară nu este direct propoționala cu forța și nici invers. Dacă-l vezi pe unul pachet de mușchi, e posibil să nu aibă atâta forța precum pare și chiar invers, pun pariu că ai văzut oameni de genul.

Picioarele trebuie lucrate mai ales dacă faci un anumit tip de bodybuilding ( street workout, culturism, etc. ). Pentru un corp frumos e nevoie de un corp lucrat complet.