| Irinadarian a întrebat:

Mananc sanatos de vreo 12 zile, fac miscare, dar in seara asta (ora 10) mi-a scapat si am mancat, destul de mult plus ceva dulce. Daca fac exercitii acum, pot da caloriile acumulate jos?

7 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Da, se poate, însă nu ar trebui sa îți epuizezi corpul. Încearcă să mănânci mai puțin în următoarele zile, sau doar salată, supa de legume care nu îngrașă, adică fără cartof, oua fierte dimineață, nu mai mult de două.
Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns:

Consider-o un cheat meal, e bine sa ai 1 pe saptamana, cam asa.

Eu la ultimul cheat meal am bagat 2 farfurii de cartofi cu 2 fripturi de porc si desert.

| Cosmin86 a răspuns (pentru LaraClarice):

Salata si supa de legume, atat? fara proteine, fara grasimi sanatoase? ce prostie de alimentatie.

| RAY a răspuns:

Depinde cate calori ai consumat, si eu in seara asta am consumat 2000 de cal, o data pe saptamana e ok, parerea mea, e ca un cadou

| LaraClarice a răspuns (pentru Cosmin86):

Am specificat ca ar fi bine pentru următoarele zile. Sunt sigură că nu s-ar gândi să adopte regimul asta alimentar pentru toată viața.
Din moment ce tine o dieta, cred că știe cât și cum trebuie sa mănânce.
Salata de legume poate conține ton, carne de pui, ulei de măsline. Nu m-am referit în mod expres la o salată de legume. La modul general, o salată este mai săracă în calorii față altceva, și un om care tine dietă, cred că știe cum ar trebui preparată.
Am făcut referire și la oua.
Și repet, 1zi, 2 sau 3, nu afectează cu nimic unui om sănătos.

| Violleta2022 a răspuns:

Mare pacat ca ai dat cu batul in balta.
Toata munca de 12 zile, ruinata din cauza mancatului dintr-o seara.
Este arhicunoscut ca, organismul are nevoie de2-3 saptamani ca sa inceapa sa functioneze in noul sistem, ori tu taman cand era momentuul decisiv, te-ai imbuibat cu ce nu trebuie, ca sa distrugi tot.
Pacat, mare pacat ca nu ai pic de vointa!
Acum va trebuii sa o iei de la capat!

| Goete a răspuns:

Mananci sanatos de 12 zile?
De atat de mult timp?
A... si inante, mancai bolnav?