| fqwaf a întrebat:

Masa musculara poate sa creasca prin exercitii cu propriul corp?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand trebuie sa scapi de grasime si asta o faci prin cardio, cauta instanty si descarca-l e o nebunie, apoi 2, 3 zile pe saptamana e bine sa faci culturism nu e chiar scump
ai nevoie de 2 gantere sau chiar propiul corp
genoflectiuni vreo 50 in 3 seturi
flotari vreo 25 vreo 3 seturi
ridicari la bara vreo 10 in 3 seturi
astea antreneaza tot corpul, cei mari sportivi le fac si le recomand, culmea e ca le facem de cand existam ca specie, caram animale, le ridicam, flotarii sa spunem ca faceam in alt mod mai placut, daca vrei te ajut cu programe de sport

| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca da, propriul corp poate fi folosit ca "greutate", cele mai simple exemple fiind tractiunile la bara, flotarile, abdomenele, sau genuflexiunile. N-o sa ajungi campion de culturism asa, dar masa musculara poate creste si asa.

| SiLaS a răspuns:

Foarte putin!

| matrix100 a răspuns:

Holiday are dreptate.

| Kamakura a răspuns:

Daca ai muschi superdezvoltati si corp superusor nu prea are cum sa creasca. Dar daca esti normal/a creste masa musculara.
Daca flotarile sunt mai greu de facut decat greutatile inseamna ca creste masa musculara mai mult decat greutatile.

| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ..ar ajuta doar la articulatii..sa nu te mai doara picioarele, mainile spatele sa fi mai in forma ...pentru a marii masa musculara ai nevoie de salawinking