| MConciu a întrebat:

Merg la sala si as vrea sa stiu ce fel de exercitii sa evit avand in vedere ca am probleme cu spatele ( stau tot timpul aplecat, cocarjat ).
Dau Funda!
va multumesc.

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Pai exercitii care solicita mult spatele ar fi indreptarile, ramaturile(incalecat din sezut, cu gantera bara etc) acestea ar cam fi de evitat daca spui ca ai probleme dar de altfel acestea sunt si exercitii de baza si foarte bune pentru spate.Eu as spune totusi sa faci tractiuni pana te refaci iar apoi sa le faci pe toate mentionate mai sus, bafta.

1 răspuns:
| popmirgea1999 a răspuns:

Genuflexiuni cu haltera in spate sa nu mai faci pana iti trece si nici flotari la scaun