| SpikLo a întrebat:

Merita sa iau creatina? Si de ce?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea creatina o poti lua din alimentatie, creatina retina apa in muschi atata tot, fa tu sport lasa tampenile astea, am fost la 2 sali de sport de curand aia se uitau dupa fete, ai impresia ca muschi cresc ca prin minune, du-te baga sport si vei creste plus ca ai nevoie de rezisdenta, degeaba ai tu apa acolo daca nu ai putere

| RareşTPUro a răspuns:

Se merita, da. Dar doar dupa 2 luni (adica de la a treia luna) de sala. Fiindca daca faci din prima luna nu este ok fiindca nu iti va da instant rezultate, ca muschii atuncia se formeaza si se pun in miscare. Dupa aceea poti lua fiindca iti da rezistenta mai multa si vei putea lucra muschii mai mult decat fara ea.

| SpikLo explică (pentru RareşTPUro):

Fac de cateva luni. Dar cum sa iau creatina avand invedere ca iau proteine si ma gandeam sa cumpar si BCAA. Inainte sau dupa? De cate ori pe zi?

| RareşTPUro a răspuns (pentru SpikLo):

Ai aici niste informatii daca te ajuta cu ceva http://www.steroizi.ro/suplimente_nutritive/cand_sa_iei_creatina.php

| N0xEterniS a răspuns:

Da merita. Multi iti vor spune acelasi lucru.
De ce? Iti da un mic boost. De exemplu, ultima repetare pe care nu o puteai face inainte, o sa poti sa o faci dupa ce faci load cu creatina.
Nu te astepta la cinestie ce, la mine unu' am vazut ca funtioneaza.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Creatina este un supliment care îți creste un pic forta si îți creste anduranța. Multi cred ca daca iei creatina pățești nu știu ce. NU ESTE ADEVĂRAT! Creatina îți da acel nerv ca sa mai faci câteva repetari sau sa mai pui pe bara 10kg. Creatina sa găsește si in carne. Daca merita sa iei creatina? Se merita sa mănânci carne?

| SpikLo explică (pentru CulturismsiFitness):

Mai e putin vine vara. In mai o sa incep sa fac si cardio pot lua creatina si atunci?

| CulturismsiFitness a răspuns (pentru SpikLo):

Cât timp de sala ai?

| SpikLo explică (pentru CulturismsiFitness):

Am facut cam 6-7 luni de sala dupa am luat pauza cateva luni si acuma am 2-3 luni. Nu sunt gras dar am putina grasime pe abdomen mai exact pe abdomenul inferior. D-asta vreau sa fac putin cardio spre vara sa dau 1-2kg jos nu mai mult.

| many404 a răspuns:

E buna dar recomand dupa 18 ani,si trebuie sa faci multa miscare, daca nu va fi prea bine, poti avea probleme cu rinichi, spun din propria experienta, iti da o energie mare, numai daca i.ei de calitate altfel nu merita