| Adyy5 a întrebat:

Mersul ma poate ajut sa scap de celulita?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

10 km pe zi timp de 5 zile, plus o dieta de 800 de calorii =timp de 3 saptamanii

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Alergare usoara plus, daca a posibilitate, cat mai mult inot

| mudokins78 a răspuns:

Da! Dar îţi recomand alergări în reprize de 10-15 minute. Succes.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda de a scapa de celulita este inotul. dar inotul...nu statul in bazinlaughing
Hidratarea ajuta enorm. Cat mai multa apa.
Nu bea bauturi acidulate ( nici apa minerala) si renunta la dulciuri.
Daca varianta cu inotul nu e pe gustul tau, alearga. Mergi la sala si fa cardio.

| madalinalinalinalinalina a răspuns:

Da' lasa celulita in pace, ca o sa iti tina de cald la iarna!

| Misham a răspuns:

Salut! Din proprie experienta iti spun ca alergatul este cea mai buna solutie pentru a scapa de celulita.Pe langa asta poti face si antrenament cardio pentru musculatura coapsei, gambei sau abdomenului, in functie de localizarea celulitei.