| AtateaConditii a întrebat:

Mi-am lasat bicicleta o zi in ploaie si a ruginit lantul(nu tot). Se va strica, sa pun ulei?
Si inca o intrebare: biliardul este un sport?

5 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Biliardul, Snooker, Poker, Darts sunt toate sporturi desi la prima vedere unii tind sa creada altceva
Pentru bicicleta ar fi de preferat sa pui ulei (de masina) pe lant si pe pinioane daca nu ai si uleiul de floare soarelui este bun decat deloc. Funda?

| NbhdDaughter a răspuns:

Da,la amabele intrebari big grin

| Psychic a răspuns:

Daca nu a stat prea mult in ploaie, nu e grav.Ia o perie de sarma sau un glass-papier si curata usor rugina. Dupa asta unge ce putin ulei(este si special pentru bicicleta) oricare e mai bun decat deloc. Daca tot esti la lant, verifica atunci cand te uiti la el daca legaturile dintre verigi nu s-au slabit - e important, mai ales daca ai obiceiul sa te lasi pe pedale cu toata greutatea cand demarezi, pentru ca ai putea sa ai un accident si se poate lasa cu ceva grav.Succes!

| Nonu a răspuns:

Deci prima intrebare! Daca observi ca merge mai greu schimbal dar daca nu degeaba sa faci risipa! Si la a doua! Biliardul este un sport pentru indemanare si precizie si pentru ca e si televizat il poti lua ca pe tenis sau fotbal doar ca echipa e un singur om! Funda?

| Newbye a răspuns:

In legatura cu bicicleta...da! cu cat mai repede cu atat mai binehappy

Si DA! biliardul este un sportwinking.