| Genevaaa a întrebat:

Mi-am luat izolat proteic din mazare si e grețos tare, nu pot sa termin un pahar imi vine sa vomit. De ce imi induce starea asta?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că ce ai luat este o porcarie. De ce ai avea nevoie de asa ceva?

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca sunt prostii chimice care se baga in el si iti fac rau, de aceea corpul il respinge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cine te a pus sa i ei asa ceva?

| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu ai luat clasica proteina din zer?

| Genevaaa explică (pentru Cosmin86):

M-am gandit ca proteina e proteină. Am gasit un super deal 2.5kg la 120 lei parcă. Am și rezolvat problema il beau cu apă, laptele ii facea gustul doar rau

| Cosmin86 a răspuns (pentru Genevaaa):

"proteina e proteină" -> nimic mai fals...
Din ce e compusa proteina?
Din aminoacizi. Proteinele de origine animala au profil complet de aminoacizi, cele vegetale NU (de-asta daca esti vegetarian trebuie sa combini diferite tipuri de surse de proteina la o masa).

Si mai sunt si alte diferente, asa cum sunt diferente si intre tipurile de proteina animala (gen zer, oua, carne, peste, etc.). Proteina din zer e cea mai populara pentru ca se digera USOR si are profil complet de amino.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce ai cumparat. Daca e ceva fara arome, e din cauza ca e aproape proteina pura, fara nici un fel de aroma. Daca ai luat cu arome e din cauza ca producatorii adauga stevie sau alti indulcitori mai naturali care au gust mai rau.

Faca vrei sa faci treaba mai acceptabila pune la blender cu ceva fructe.