| Briosacuafine a întrebat:

Momentan nu am bani de sala si nici de antrenor personal, ma ocup cu renovarea apartamentului alor mei deoarece am vrut sa fac ceva pentru ei inainte de a pleca in strainatate la munca. Totusi, imi doresc mult un corp mai frumos. Am fost mereu complexata din cauza asta si ba slabeam, ba ma ingrasam, ba slabeam pana in punctul in care nu mai aveam nici pic de fund, iar apoi ma ingrasam si aveam criza de fiere, iar slabeam... imi puteti spune anumite exercitii pentru un fund mai tonifiat? Am auzit de squats, fac si abdomene. Dar cateva alimente? Sau gantere cu care lucrez si cate kg sa aiba...

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Bun,in primul rand sa nu faci tampenia de a te infometa ca sa slabesti.Iar ca exercitii iti recomand genuflexiuni cu o bara dreapta (poate sa fie si goala, fara discuri) sau cu gantere daca nu ai o haltera, fandari cu gantere, bicicleta (asta e crema dintre biscuiti) si alergare.Pe primele 2 exercitii nu le faci dupa timp cum au obiceiul toti incepatorii ci le faci pe serii si numar de repetari.Pe celelalte doua le faci pe timp.Sa zicem, 15 minute bicicleta si 20 alergare, ca exemplu. Daca mai ai intrebari legate de sport, imi poti lasa mesaj in privat si te ajut cu placere.

| cristi202 a răspuns (pentru siriusblack98):

Doar 15 minute crema dintre biscuiti? happy Eu cred ca merita mai mult.

| siriusblack98 a răspuns (pentru cristi202):

Ma rog, i-am zis 15 minute doar asa ca exemplu pentru ca e la inceput, nu trebuie neaparat sa urmeze fix timpii de antrenament pe care i-am spus eu.A fost doar un "sa zicem" happy

| cristi202 a răspuns (pentru siriusblack98):

Da, asa este cum zici.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt milioane de oameni care nu dau doi bani pe sala si totusi fac sport zilnic si constiincios, trebuidn doar sa vrei, ca sa-ti atingi scopul.
De exemplu, alergatul de dimineata sau seara, intr-un parc din apropiere sau in jurul casei, pe stradute.
Practica sanatoasa, foarte des intalnita atat de tineri cat si la batranii din strainatate.
Pentru asta nu ai nevoie de nici un leu, doar de vointa!
Se mai poate face in casa sport: aerobic, zumba, genoflexiuni, sarituri cu coarda, diverse exercitii la marginea patului samd. Sunt tone de exemple online, care et invata pas cu pas ce sa faci, trebuie doar sa ai vointa,
Nu uita: mancarea sanatoasa, joaca un rol extrem de important in slabitul sanatos si frumos.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Genuflexiuni cu diferite variatii - picioarele cat mai departate, fandarile (la liber si dupa cu greutăți in mâini în funcție de cum evoluezi, la fel si la genuflexiuni, iei bara in spate când nu mai simti ca lucreaza). Lucrează tot corpul, nu doar picioarele. Poti folosi alergatul pe scări, ai pe Youtube o multitudine de programe, este de ajuns sa cauti home workout for women. Si trebuie sa mănânci, nu sa faci foamea.

| Adrian1555 a răspuns:

Genoflexiuni
Si sunt multe ex. Pentru fund alaturi de o gantera de 4kg
Gen fandarile ( dar ai nevoie de 2 gantere)
Genoflexiuni
Pozitia in care stai in 4 labe si ridici cate un picior pe rand cat poti de sus ( nu stiu cum se numeste)
Poti sa gasesti mai multe ex pe canalul de yt (alexu fitness) e o femeie care chiar face treaba de calitate