| GheorgheGino a întrebat:

Motiv de ingrijorare daca imi trosneste mana sus aproape de umar? Asta e singurul exercitiu la care imi trosneste sau cand rotesc palma in interior.Nu ma doare si nu este umflat, sunt ingrijorat daca e ceva rau? Se simte ca si cum se sparg niste bule de gaz

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Lipsa de lichid sinovial. Acesta se poate reface sau scadea si atunci apar si dureri. Ortopezii il pot inlocui. Costa in jur de 1000 lei injectia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu te doare n-ar trebui să fie nicio problemă. Asta se rezolvă de la sine în timp, cu mult exercițiu. Dar întotdeauna o încălzire bună înainte și avansare treptată: ca începător o iei cu exerciții și variații de exerciții mai ușoare, iar pe parcurs tot avansezi. Așa înveți mișcarea corectă a exercițiilor. Exercițiile cu greutatea corpului sunt cele mai bune și dezvoltă corpul cel mai armonios.

Recomand: https://m.youtube.com/user/Calisthenicmovement