| Dyalema a întrebat:

Neața! După ultima sarcină am slăbit mult, prea mult chiar, dar sm rămas cu puțină burtă. Aș vrea să merg la sală. Oare mă ajută puțin să mă îngraș? Eventual să fac ceva forme? Parcă am bețe în loc de picioare, de mâini nici nu mai vorbesc... Am 47 kg la 1, 60m... Și nu am cum să mă îngraș deoarece țin un regim pentru stomac (fără prăjeli, dulciuri, grăsimi).

14 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Dacă eşti din Bucureşti sau poţi ajunge uşor îţi pot recomanda un salon SPA unde poţi rezolva problema ta.

| Dyalema explică:

Nu mai îmi spuneți să mănânc prăjeli și alte prostii, nu am voie! Și vreau doar să mă îngraș puțin în timp nu să mă autodistrug!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dyalema):

Te-ai gandit sa mergi la un nutritionist?

| aXy99 a răspuns (pentru Dyalema):

Ce problema ai? Ce fel de grasimi nu ai voie sa consumi? Incearca oleaginoase, unt de arahide, nuci, lapte de tara, branza etc. Sunt grasimi sanatoase si au multe kcal.

| Dyalema explică (pentru aXy99):

Am avut pancreatita acuta

| aXy99 a răspuns (pentru Dyalema):

Alimentele pe care ti le-am insirat iti sunt interzise?

| Dyalema explică (pentru aXy99):

Nu, sunt ok! Dar cu măsură. În mod normal interzise total sunt doar prăjelile, carnea grasă, fripturi, slănină. Bine, am mai gustat și din astea uneori dar cu frică și am luat un Kreon.

| aXy99 a răspuns (pentru Dyalema):

Din cate vad nu ai voie grasimi animale si uleiuri. Ai putea incerca ce ti-am spus eu. Intreaba-ti medicul inainte.

| penus a răspuns:

Renunta la dieta, Ingrasa-te pana la vreo 60-65 de kg si de acolo iti alegi ce vrei sa ramana cu grasime(forne) si ce nu. Faci exercitii specifice pentru partea unde vrei sa slabesti.Cu placere.

| Dyalema explică (pentru penus):

Din păcate trebuie să țin regimul ăsta toată viața. Și niciodată nu m-am putut ingrasa, nici când mâncam orice, oricând.

| penus a răspuns (pentru Dyalema):

Mananca slanina cu ceapa, carnati prajiti in untura de porc, fasole cu ciolan, prajeli, si fast food si stai in pat la televizor.Si cand spun,, mananca,, ma refer sa mananci pana nu mai poti nu pana te saturi.Iti garantez ca o sa te ingrasi. Daca nici asa nu te ingrasi du-te la medic sau nutritionist ca noi nu te putem ajuta cu mai mult de atat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dyalema):

Nu exista "când mâncam orice, oricând", asta e o aberatie din popor. Mananca zilnic 35 de burgeri + 60 de farfurii de cartofi prajiti si iti garantez ca te ingrasi rapid, orice metabolism ai avea.

Ai mancat vreodata 30 de pulpe de pui intr-o zi + 8 farfurii PLINE de garnitura? Eu am mancat, cand voiam sa cresc.

Sau, si mai simplu, daca iti plac micii: 80 de mici de pe zi + 20 de farfurii de cartofi prajiti si iar o sa te ingrasi.

Deci, repet: NU EXISTA "orice, oricat", cand iti zice cineva ca mananca oricat si nu se ingrasa, cumpara-i 80 de mici!

| Dyalema explică (pentru penus):

Nu am voie să mănânc așa ceva. Decât dacă vreau să fiu îngropată a 3a zi laughing înainte mâncam și de astea dar acum nu mai pot. Am interdicție totală de la medic

| Dyalema explică (pentru penus):

Nu e dieta, e regim medical