| EdyFcsb a întrebat:

Niste ponturi pentru a avea o "cariera de succes" in MMA? Funda pentru cele mai bune.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Munca, ambitie si vointa. Ca in orice altceva.

| Louys a răspuns:

Pai invata niste baze:
-cum sa parezi
-cum sa dai fata la oparte de la pumn
-cum sa dezechilibrezi adversarul si sa il pui intr-o pozitie in favoarea ta
-fa ceva kickboxing sau box

Si bate-ti adversarii ca sa ai cariera de succes.

Si sa ai multa incredere in tine.Atat de multa incat sa fii atat de sigur pe tine ca poti bate o matahala de 2-3 ori mai puternica decat tine si mare.

Si la ultimul pont nu incerca gen sa te minti.Adica nu iti spune "Pot sa il bat!" doar pentru ca ti-am zis eu, zi pentru ca tu crezi si esti sigur ca il poti invinge.

Si nu ezita sa dai cu pumnul, sa lovesti cu piciorul sau sa ii arunci.Dar fa-o cu cap!

Noroc!

| Deliric95115 a răspuns:

Rupe-i in meciuri pe adversarii tai si la un moment dat, cineva o sa te vada si o sa te caute, crede-mawinking

| Cristian_Robert_1993_1xgj a răspuns:

Sa te apuci de sala serios si sa ai multa ambiție.