| RamboxxL a întrebat:

Niste proteine pentru masa musculara?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Carne rosie la gratar, mici, carnati etc.winking

| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi? Friptura e o sursa de proteine si CREATINA.

| SilentRain a răspuns:

Protenile le poți obține și pe cale naturala, nu baga otravă-praf în corp ca poate dai în cancer

| Cosmin86 a răspuns (pentru SilentRain):

Serios? "otrava-corp"? Tot din mancare sunt obtinute si tot naturale sunt.

| SilentRain a răspuns (pentru Cosmin86):

Probabil le faci tu și știe mai bine

| Cosmin86 a răspuns (pentru SilentRain):

Ai vizitat vreodata o fabrica de suplimente?
Ai auzit de cele avizate FDA, unde spre exemplu e interzis sa se adauge si aspartam (pe care il gasesti in multe produse de pe piata)?

Dar de suplimente PURE, fara nicio aroma, proteina PURA, ai auzit? Alea ce mai au?

| DanyDav a răspuns:

Pe piata vei gasi destule produse, dar va trebui mai intai sa iei in considerare necesitatile particulare ale organismului tau, depinde de tipul tau somatic, nezomorf, ectomorf ori endomorf, de varsta si alte crireii.
Eu spre exemplu am folosit proteina de zer, incearca spre exemplu ISO WHEY ZERO asta vad ca e foarte buna in cazul meu.