| Giuliano24 a întrebat:

Noroc, am 16 ani... am vreo 54 de kg, 1.64 inaltimea, vreau sa ma inalt, dupa cate stiu corpul meu este in crestere pana pe la 22 de ani. daca din vara ma apuc de inot am sanse sa ajung la inaltimea de 1.72?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Putin probabil, dar depinde de inaltimea parintilor. daca tatal tau are peste 1, 75, este posibil sa ajungi pana cam la 1, 70. daca tatal tau are sub 1, 70, probabil vei atinge cam inaltimea lui. Foarte putini baieti mai cresc dupa varsta de 18-19 ani si aceia nu mai mult de 1-3 cm

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Aha. asta este teoria. eu la 15 ani am avut 1.70 acum la 24 am 1.73 laughing. nu la toata lumea este la fel. dar tu incearca, difera de la om la om happy.

| mihaituneup a răspuns:

Poti sa stai si in cap si degeaba, totul depinde de gene adica de parinti tai.

Daca vrei sa afli la ce inaltime vei ajunge fa asa:
aduna inaltimea mamei si a tatalui;

adauga 13 cm daca esti baiat si scade 13 cm daca esti fata;

imparte rezultatul obtinut mai sus la 2; se pare ca aceasta va fi inaltimea ta.

Majoritatea vor atinge la varsta adulta o inaltime cu 10 cm in plus sau in minus fata de estimarea calculata mai sus.

| AdrianFita a răspuns:

Clar.

| carcera69 a răspuns:

Cel mai mult te inalti facand baschet.

| J0k3R2014 a răspuns:

Pai depinde de fiecare... Ai timp pana la 22 de ani...