| Ljsjs a întrebat:

Nu am timp sa mănânc multa mâncare, doar proteine, de aceea nu cresc in masă? Adică de exemplu intr-o zi, iau doua cupe de proteine, doua cutii de ton care au 60 grame proteine, niste batoane proteice și seara mâncare mai consistentă, de exemplu câteva pulpe sau aripi de pui, friptura, cartofi, orez etc. Cert e că mereu am peste 100 grame de proteine consumate la 72 kg cat am și chiar nu caut sa mai pun grăsime deoarece sunt slab și am burta. De antrenat fac pe grupe, 3 zile pe săptămână, o ora și ceva pe zi

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai prea putini carbohidrati... ar trebui sa ai la fiecare masa, cand esti in crestere.

| lpavel a răspuns:

Sa pui masa pe tine inseamna multa, multa mancare! si prostiile alea sunt bune dar fara 6 mese pe zi nu te astepta la o masa musculara mare/masiva! Antrenamentele sunt ok... daca faci o zi da o zi nu, duminica iar liber binenteles!

| Frank51 a răspuns:

3 din 7 e puțin, încearcă măcar 4 zile, dacă poți 5. Alimentația e ok.

| IceRope a răspuns:

Păi, mâncarea înseamnă oricum aport de proteine, că doar nu le iei din aer. Probabil trebuie să renunți la ceva din alimentația ta. Sfatul unui bun nutriționist îți va fi de ajutor. Din păcate, nu îl vei găsi aici. Trebuie un control pe bune.