| Oricine15 a întrebat:

OFER FUNDA
Doresc un program pentru începători la sala de 5 zile
De luni pana vineri și țin să precizez că orarul este de la 16:00 pana la 17:30 uneori de la 15:45 depinde.
P.s: fac sala de 1 luna deci sunt începător. Am incercat primele 2 saptamani full body luni miercuri vineri si marti, Joi Cardio. momentan programul meu suna cam asa : Luni-piept abdomen
Marti- spate
Miercuri- umeri-trapez
Joi- brațe
Vineri- picioare+abdomen
Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

E bun programul tau, n-am nimic de reprosat, dar iti recomand sa faci pauza de 1 zi macar la 3 zile de antrenament...refacerea este importanta in cresterea in masa pe langa alimentatie bineinteles, muschii cresc in zilele de pauza, in zilele de antrenament doar ii stimulezi pentru crestere, deci daca te antrenezi mai mult si mai des nu cresti neaparat. happy

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Ma intreb cand faci pauza.....fiind si incepator. Se face de regula, piept cu triceps, umeri spate cu biceps, etc..nu faci piept cu abdomen.

| aXy99 a răspuns:

Renunta la abdomen si fa-l acasa, in rest e bine.

| Oricine15 explică:

Pentru masă muscara ^_^