| SkaterBaa a întrebat:

OFER FUNDA.
Se observa vreo schimbare dupa 2 luni de sala? Vreau sa ma apuc in vara.
Credeti ca s-ar observa la piept si maini ceva dupa 2 luni?
Si cam ce exercitii ar trebui sa fac la aparatele de la sala? Nu am mai fost, iar unde merg nu este nici instructor.
Ceva linkuri utile

Răspuns Câştigător
| manumyman a răspuns:

Da,daca faci totul corect si regulat, si daca mananci cum trebuie
si un sfat:nu te atinge de aparate, ia "fierul" si fa exercitii compuse, care adauga masa (gen impins cu bara, tractiuni, deadlift, leg raise, dips, etc), desigur le combini cu cele de izolare(skull crushers, bicep curls, dumbbell flies, etc)
exercitiile in engleza cauta pe googlebig grin

8 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce te intereseaza pieptul si bratele? ori faci TOT CORPUL IN MOD EGAL, ori nu faci NIMIC

doar piept + brate = o sa arati ca un cocalar penibil, nu ca un atlet care arata bine

| greyhound a răspuns:

Da, fiind incepator, cresterea musculara e destul de rapida si evidenta.
Dar iti dai seama ca n-o sa fie de durata daca nu te duci cel putin 1-2 ani
Site-uri de profil - getfit.ro, culturism.ro

Răspuns utilizator avertizat
| CIIPRIANNn a răspuns:

In doua luni se va observa o schimbare.

| CulturistuCris a răspuns:

Daca tot vrei sa arati bine vara asta doar vara asta... zic findca vad ca nai ambitie. ia-ti creatina. si trage si o sa vezi ca sa se cunoasca ca nu o sa mai tragi o sa revi la normal. totusi. ai aratat bine 3 - 4 luni dvara

| johnstone a răspuns:

In primul an vei observa schimbari indiferent de frecventa si corectitudinea in executie totusi la un moment vei atinge un anumit punct cand nu vei mai avea rezultate fara un plan nutritional si unul de antrenamente, sa nu mai zic de suplimente.

| georgiocool a răspuns:

Salut dupa mine cred ca se observa dar sa mergi des la sala ai grija si cu alimentatia si sa faci la toate aparatele asa ar fi bine sa se dezvolte cu totul nu decat la piept sau la altceva deci lucreaza toti muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru georgiocool):

De ce des? te duci mai des, progresezi mai LENT, nu mai rapid