| dimaadelin52 a întrebat:

Orez deroni 100 de grame și paste barila penne 100 de grame dacă le consum zilnic în alimentația mea, sunt rele?
Au carbon răi?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu-i vorba că au "Au carbon răi"(?!), e vorba că ți se urăște să mănânci zilnic același lucru. Mai pune o legumă-două!

| dimaadelin52 explică (pentru sierra1):

Mai consum și alte alimente dar astea nu lipsesc, legumele și fructele nu lipsesc din alimentație, deci nu-i nimic rău?

| sierra1 a răspuns (pentru dimaadelin52):

Foarte bine faci!

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate te referi la carbohidrati? Exista aplicatii care iti arata aceste date pentru fiecare aliment, dupa ce scanezi codul de bare.

| dimaadelin52 explică (pentru dullcat):

Am aplicația eat&track, da la carbohidrați din orez deroni, simplu nu integral sau brun, la fel și la pastele barilla pene, neintegrale mă refer, sunt răi, dăunează corpului?