| Anonimity a întrebat:

Ouale crude ajuta la dezvoltarea masei musculare? Am vazut ca cei din filmul never back down faceau asta in timpul antrenamentului.

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Nu chiar tot ce vezi e adevarat.
Uite aici ce ajuta http://www.ziare.com/......mul-965629

cu placere:)

| flippy94 a răspuns (pentru cammm):

Nu e la fel daca le mananci crude... pentru ca prin fierbere ouale, adica toate produsele prin fierbere si prin prajire isi pierd din proprietati
daca poti sa le mananci crude e foarte bine, eu nu am incercat dar o s-o fac, cred ca ideea e sa nu iti provoci singur greata

| JohnnyBi a răspuns (pentru flippy94):

Ouale crude pot contine salmonela...eu as prefera sa pierd din proprietati dar sa nu risc o boala...

| Reek54 a răspuns (pentru flippy94):

Salut, daca le mananci crude..risti sa contina salmonela, iar daca le fierbi (cat trebuie) nu isi pierd din proprietati, deoarece ele raman in coaja.
Nu sunt ca alte alimente sa stea in cuptor libere, ele stau in coaja..si in acest fel nu isi pierd din proprietatile nutritive, prin prajire...da. pierd proprietati.

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu. Nu ajuta. Si oricum, nu oricine le poate manca crude (e gretos).
La fel de bine e si daca le mananci fierte.