| LanguageMaster a întrebat:

Până la ce vârstă se poate practica fotbalul?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana cand iti dai seama ca nu mai poti alerga pe teren la fel ca altii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de organism. Pe la 35 ani de ani esti considerat "batran". Cel mai batran fotbalist, profesionist, din lume are 52 de ani si si-a reinoit contractul anul trecut in Japonia.

| sierra1 a răspuns:

Dacă stimulatorul cardiac iți permite, și la una sută ani

| Frank51 a răspuns:

Până când te duc picioarele.

| NotNamed a răspuns:

Depinde de conditia fizica si de nivelul sportiv la care te referi. In medie, la nivel profesional media vârstei retragerii este de 33 - 35 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât te țin genunchii.

| tonyc7 a răspuns:

Depinde de pozitia pe care fotbalistul o ocupa pe teren. Daca e atacant, de regula nu depaseste 33-34 de ani. Daca e portar sau fundas si e foarte bun, se poate mentine lejer pana la 38-40 de ani, poate chiar si mai mult (exemplu fostul portar olandez Van der Saar).

| lamasanustefan a răspuns:

50 ani