| alexx102428 a întrebat:

Pana la urma pe ce stadioane își vor juca meciurile considerate acasă echipele nou promovate în Liga 1 Juventus București și Sepsi OSK SF GHEORGHE?

1 răspuns:
| 2Dragos2 a răspuns:

De noi depinde şi normal că alegem Mediaşul, care e la 150 de kilometri de Sfântu Gheorghe şi e un oraş mic, civilizat. Eu aş alege Mediaşul dacă şi ei o să fie de acord să ne lase să jucăm pe acelaşi teren, al lor" Asta e pentru Spsi

Conducerea echipei bucurestene s-a inteles cu autoritatile locale din Ploiesti, iar Juventus va disputa meciurile de acasa pe stadionul „Ilie Oana din Ploiesti". pentru Juventus