| Charles23 a întrebat:

PARAPANTA.

Daca nu am absolvit in prealabil un curs legat de zborul cu parapanta, pot fi tras la raspundere daca zbor deasupra unui sat la maxim 1000m?

Exista sanctiuni contraventionale sau pedepse penale pentru asa ceva?

As vrea sa stiu doar ce spune legea, sunt constient de riscurile pe care mi le asum la adresa propriei persoane.

Mentionez ca am licenta de parasutist si am minime cunostinte legate de parapantism. Doresc neaparat sa zbor cu parapanta si momentan nu pot obtine licenta.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai acasa, nu ai voie nicaieri.