| 1123456789 a întrebat:

Parere Animal Pump? Vreau sa ma apuc din nou de sala si am auzit ca e cel mai bun pentru o crestere semnificativa si rapida a masei musculare

6 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

- genoflexiuni cu haltera pe umeri
- impins la presa
- fandari cu haltera pe umeri sau 2 gantere grele in maini
- extensii
- flexii ( pentru biceps femural )

Si nu uita de gambe, ridicari pe varfuri cu greutate

Primele 3 exercitii sunt cele mai bune pentru ce vrei tu, dar e posibil la varsta ta sa fie periculos sa faci genoflexiuni cu haltera pe umeri, asa ca eu iti recomand sa le faci pe celelalte.

| presus a răspuns:

Eu ti-as recomanda Animal Pak, care este cel mai bun complex de vitamine si minerale. Animal Pump contine creatina in mare parte si unele vitamine nesemnificative. Dar daca stai bine cu banii, poti cumpara ambele produse de la "Universal Nutrition". Alaturi de aceste suplimente, trebuie sa-ti faci un regim bogat in proteine si carbohidrati (peste, carne rosie, branza, oua). Sa mananci de 4-5 ori pe zi, iar intre mese sa iei niste gustari (preferabil fructe). Trebuie sa ramai hidratat, in fiecare zi cel putin 2 litri de lichide (apa, lapte). Odihna este si ea importanta, cel putin 8 ore de somn pentru refacerea tesutului muscular. Dar cu toate cele spuse, in sportul asta ai nevoie de rabdare, nu poti sa ai asteptari spectaculoase dupa 1-2 luni de sala.
Animal Pump - o portie inainte cu 30 minute de antrenament.
Animal Pak - un pachet dupa antrenament.

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Foarte bine, ai decis sa te apuci din nou de sala! Insa daca peste 1 luna sau ba chiar o saptamana, degeaba te mai apuci! Animal Pump? Nu ti-as recomanda aceste suplimente! Recomandarea mea este iWhey de la Genius Nutrition! Ia-ti chitul recomandat: iWhey+iBCAA(un aminoacid esential)+iVitamins este cel mai complet chit pentru masa musculara! Suplimentele de la Genius Nutrition sunt cel mai inteligente suplimente si cu cea mai rapida absortie de pe piata! Ar mai fi o recomandare MyProtein insa din cate am auzit ica si-au schimbat firma din Anglia cu una din Ucraina!
Cel mai sigur este Genius Nutrition!
Bafta in ceea ce faci! Nu uita Nu renunta!

| presus a răspuns (pentru nopainkiller):

De ce nu i-ai recomanda Animal Pump de la Universal Nutrition? Animal Pump este un supliment nutritiv cu mai multe tipuri de creatina, vitamine, extracte din plante cu rol energizant. Ofera si o pompare cosiderabila, crescand masa musculare. Nu degeaba se numeste Animal "Pump", nu? Eu il recomand inaintea antrenamentului, insa combinat cu alt supliment proteic la sfarsitul antrenamentului, rezultate 100%.

| 1123456789 explică (pentru presus):

Cu ce supliment imi recomanzi sa il iau? Si apropo cum se administreaza ca am citit pe net ca 1 portie inainte de antrenament si cand nu fac tot o portie pe stomacul gol dar faza e ca nu am inteles ce scrie pe net la el. 30pachete adica?

| presus a răspuns (pentru 1123456789):

Animal Pump contine intr-o cutie 30 pachete (pungulite cu pastile). Tu trebuie sa iei 1 pachet cu 30 de minute inainte de antrenament. In zilele fara antrenament, poti lua dimineata pe stomacul gol tot 1 pachet, conteaza sa-ti fie in organism. Pe langa acest supliment, poti cumpara Pro Whey la 900g (65 lei) sau la 2000g (135 lei). Este un concentrat proteic din zer foarte bun, contine si carbohidrati. Se ia o portie la sfarsitul antrenamentului, iar in zilele fara antrenament, poti sa iei seara inainte de culcare.