| SunshineSunrise a întrebat:

Pentru cine face Taekwondo, peste 1 luna am campionat și problema e ca sunt începătoare am centura alba. Ce o sa fac acolo ca de abia învăț mișcările? Sa-mi spună și mie cineva cam cum e la un campionat ca eu acum m-am apucat pentru prima oara de sport, doar sala am făcut la viata mea. Cum o sa fie? sunt noua și nu știu cine știe ce.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ceva tot ai invatat la antrenamente. Vei avea un oponent tot de aceeasi centura ca si tine. Asta te motiveaza ca sa te antrenezi intens in aceasta luna.

| danbnz a răspuns:

Intreaba-ti antrenorul.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu stiu deloc Taekwondo
dar, cred ca o sa faci kata (daca exista un echivalent, Taekwondo e corean nu japonez) si eventual o sa fii pusa fata in fata cu oponenti de acelasi nivel cu tine
insa cel mai probabil ca o sa mergi pur si simplu sa vezi care e treaba, si fiind practicanta, sa fi langa zonele de combat, si nu in public/tribune, adica mai aproape, sa vezi bine!

insa poti sa iti intrebi colegii cu mai multa experienta, sau chiar antrenorul!