| Adyy5 a întrebat:

(Pentru fete)Volei sau inot (argumentati)?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e ambele care e problema?

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric volei!
Dezvolta proportional si frumos corpul unei fete. In plus, joaca pe teren cu colegele tale, face sa creasca adrenalina si placerea de a face sport.

Pe cand intotul face trapez la fete, adica dezvolta bustul mai mult decat soldurile.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Violleta2022):

Iti respect opinia si intr-adevar inotul pune accent pe spate, umeri si piept, insa dezvolta toata musculatura si nu as spune ca intr-un mod urat. Nu incerc sa-ti schimb parerea, insa te-as ruga sa te uiti la urmatoarele sportive si sa-mi spui o parere despre corpul lor. Eu cred ca s-au dezvoltat destul de frumos happy

Natalie Coughlin
Dara Torres
Stephanie Rice
Simone Manuel
Federica Pellegrini

| AnastasiaK a răspuns:

Sala de fitness laughing
Bine, daca trebuie sa aleg dintre alea doua, înot. In primul rand, am bazin la sala asa ca m-as putea duce cand vreau. In al doilea rand, nu necesita echipa asa ca daca ma descurc foarte bine nu voi fi afectata de altcineva care nu e la nivelul meu si nici nu voi afecta pe altcineva in cazul in care nu fac fata sau am o zi proasta. In al treilea rand, nu sunt sanse sa-mi vina o minge in fata. Stiu ca suna penibil, dar crede-ma, indiferent cat de bun esti, in orice sport cu o minge, ai sanse ca mingea sa dezvolte o atractie pentru nasul tau(da, am patit). In al patrulea rand, ma pot antrena oricand doresc fara sa depind de nimeni(gen coechipieri). In al cincilea rand, e o preferinta personala. Plus, iti poate salva viata in cazul in care cazi intr-un lac sau ceva laughing

Edit: si, bineinteles, motivul principal este ca asa a zis Eva17 care a anuntat pana acum pe site ca e artista, actrita, cantareata, dansatoare, scriitoare, sportiva de performanta... Sper ca n-am uitat nimic... A, si ca are 12 ani laughing rolling on the floor

| CleanHeart a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înot pentru că îți,, lucrezi,, mai bine corpul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inot.E cel mai sanatos si imi place mai mult

| Raniaa a răspuns:

Volei- de ce? Pai voleiul te solicitată mai mult, lucrezi în echipă, te dezvolți armonios, iti creionează un psihic destul de puternic si din punctul meu de vedere acesta necesita si mai multă muncă.

| Eva17 a răspuns:

Buna! Sunt sportivă de performanță si te asigur ca ar trebui sa te duci la inot.Şi ştii de ce? Pentru că inotul te poate salva de la multe accidente atat pe tine cat si pe ceilalti si iti lucreaza toti muşchii. Daca vrei un sport de echipa nu te duce la volei, ci la handbal.Lasa afirmatiile cu "la volei.E mai bine pentru ca joci in echipa".Nu.Eu fac sport de echipa si nu e deloc mai bine.Sunt multe motive insa nu le enumar.

| 0101101110 a răspuns:

Pentru fete mai mult volei inot mai mult pentru baieti! Pls da funda

| Mimi2323 a răspuns:

Inot( Te ajuta la dezvoltare)