| CeVorbestiMa a întrebat:

Pentru masa musculara la sala trebuie sa consum mancare cu ce? carbohidrati? proteine? cum ar fi, ce mancare mai exact?

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

60 % carbohidrati, 30 % proteine, 10 % grasimi

Asa trebuie sa arate alimentatia ta pe parcursul unei zile.

| SiLaS a răspuns:

Tu trebuie sa consumi zilnic 2g proteina/kg/corp +carbohidrati.Si suplimentele poti sa le iei si de cand incepi sala, dar te mai sa iei numai cand te lasi de sala, pe tot parcursul antrenamentului tau trebuie sa fii mereu incarcat cu proteine si carbs.

| PentaKillsLeagueofLegends1996 a răspuns:

Din cate stiu carbohidrati ingrasa
Am un prieten care s-a apucat de sala si a cumparat niste chestii de pe http://www.megaproteine.ro o sa verbesc cu el si o sa iti zic diseara in orice caz stiu ca a cumparat creatina(un fel de praf), vitamine(un fel de praf :) ) si o cutie cu pastile sau mai bine cauta tu pe http://www.megaproteine.ro si vezi ce este pe acolo daca vrei iti dau diseara lista dar trebuie sa tragi macar 1 luna la sala sa se formese muschiu si cand zic sa tragi sa ai pe cineva care trage de cativa ani si te poate ajuta daca tragi de capu tau nu faci nimic

| Cosmin86 a răspuns (pentru PentaKillsLeagueofLegends1996):

Cum adica "macar 1 luna", sala se face ANI DE ZILE, ce naiba sa faci intr-o luna?

| PentaKillsLeagueofLegends1996 a răspuns (pentru Cosmin86):

Intro luna se formeaza muschiu sau tu bagi minerale si creatina din prima zi?
Stiu ca sala se face ani de zile dar ca sa bagi carbohidrati si toate alea trebuie sa ai muschiu format nu te duci tu grasut la sala si bagi carbohidrati

| Cosmin86 a răspuns (pentru PentaKillsLeagueofLegends1996):

Serios? cati ani ai?