| CristinaCriss156 a întrebat:

Pentru masa musculara, pot lua proteina înainte de sala și gainer după sala? Sau cum se ia ca sunt foarte confuza și am citit mai multe păreri și numai înțeleg nimic.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pe cutia de proteine ce scrie? Concret.

| CristinaCriss156 explică (pentru Cosmin86):

Nu am cutie de proteine. Am doar cutie cu gainer de ciocolata. Pentru proteine îmi fac shake proteic la blender

| SupMates a răspuns:

O să ți se micească sfârcurile!

| cristi202 a răspuns:

Nu lua nimic pana ce lucrurile nu sunt clare in capsorul tau si stii clar ce ar trebui sau ce nu ar trebui sa iei. Deci, informeaza-te si apoi ia. Ideal e sa o faci de la un instructor care se pricepe bine la asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SupMates):

O sa ce? laughing

| CristinaCriss156 explică (pentru Cosmin86):

Am pus și eu o întrebare destul de clara cred la care așteptam un răspuns la fel de clar. Dacă nu aveți idee, numai răspundeți la o anumita întrebare! Punct.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristinaCriss156):

Nu avem idee... serios? Avem doar peste 10 ani de sport in spate.

Proteinele refac fibrele dupa antrenament, asa ca evident ca le iei DUPA. Dar si cu ceva carbo, ca atlfel vor fi folosite pentru refacerea glicogenului, adica "irosite" pe intelesul tau.

Daca ai luat gainer ia doar gainer, nu mai lua si "proteina".

Si da, nu ai cutie de proteina, iti faci tu un shake proteic la blender care probabil are mai multe grasimi si calorii decat gainer-ul laughing